Tadım: Big Bang Burger

Okuyucularımızın tümüne içten selamlar. Yepyeni bir yazıyla yine karşınızdayız. Bu seferki yazımızda biraz gelenekselden uzaklaşmayı tercih ettik ve Big Bang Burger’ı seçtik.

Bu mekanı seçmemizdeki temel etken etrafımızdaki birkaç kişi tarafından ayrı ayrı bize önerilmesiydi. Biz de üstüne biraz araştırma yapıp gitmeye karar verdik. Big Bang Burger’ın Ankara’da birkaç şubesi var ama biz yine bir petrol istasyonunun içinde olanı bulmayı başardık.

Picture1

Dış Mekan

Mekan daha önceki gittiğimiz yerlerin aksine self-servis. Bir büyük fast food zinciri havası yakalamaya çalışmışlar ve bu havayı yakalamışlar. Açıkça söylemek gerekirse çok da samimi bir ortamı varmış gibi gelmedi bize. Siparişlerimizi söyledikten ve teslim aldıktan sonra şöyle güzel bir yere geçtik.

Picture2

Bütün Burgerler

 Picture3

Big Boss Burger

Ben (Muammer) Big Boss Menü’yü tercih ettim. Hamburgerin içinde her biri 100’er gramlık 2 köfte, iki kat dana bacon dedikleri şey, üç kat cheddar ve onlara özel sosları vardı. Hamburgerin genel olarak tadı güzeldi ancak bende “Ben bundan en azından yılda bir kez yemeliyim.” etkisi bırakmadı. Köftesi orada gözümüzün önünde ızgara edildi suluydu ve ağızda güzel bir lezzet bırakıyordu; ama beklediğimizden biraz inceydi double köfteli olmasaydı çok ince gelecekti. Ekmeğe gelirsek, sanki kendi ürünleri değilmiş, dışarıdan alınmış gibi duruyordu ve çapı biraz küçüktü, ek olarak lezzet konusunda da beklediğimi alamadım. Hamburgere bütünüyle bakıldığında sanki bir uyumsuzluk hissediliyordu. Porsiyon boyutu da aynı zamanda istenilen fiyat için biraz küçüktü. Patateslere gelince tırtıklı, kıtır ve biraz da baharatlıydı, yani onları yanında gelen sarımsaklı sos ile birlikte başarılı bulduğumu söylemeliyim.

Ben (Arif) ismine ve fotoğraftaki görüntüsüne inanarak Smoke Bang Menü’yü tercih ettim. Dana bacon ve karamelize soğan gerçekten köfte ile çok güzel bir uyum yakalamıştı, barbekü sos da aynı şekilde ekibin tamamlayıcı lezzeti olmuştu. Gerçekten ‘smoke’ kelimesinin ruhunu yakalayan bir kombinasyon elde etmişler. Köftesine gelince, tadını her ne kadar başarılı bulsam da ne yazık ki biraz küçük bulduğumu söylemem lazım, sanki kaybolup gidiyordu ekmeğin içinde. Ekmek için de aynı şekilde lezzet konusunda beklediğimi bulamadım. Bunların yanı sıra, sınırsız refill olayı, baharatlı, tırtır patatesler ve yanında verdikleri sarımsaklı sos haklarını vermemiz gereken bir başarıya sahiplerdi.

İçecek, verilen bardak ile refill şeklinde, sınırsız. Ancak refill durumu ne yazık ki sadece gazlı içeceklerde geçerli. Kasada size içecek olarak ne istediğiniz soruluyor. Ice tea veya meyve suyu tercih ederseniz refill bardağı alamıyorsunuz. Sınırsız içecek istiyorsanız şayet, bu soruya kola diye cevap vermeniz gerek.

Her ne kadar bu tarz mekanları çok fazla tercih etmesek de hamburgeri yerken bile daha iyi hamburger yapan 1-2 mekan akıllara geldi. Açıkçası, mekan beklentiyi pek de karşılayamadı ama bu durumun suçlusu yüksek beklentilerimiz de olabilir.

Picture4

İç Mekan

Ambiyansa gelirsek, metal ağırlıklı dekorasyon mekânda bir Amerikan havası yakalama çabası açıkça gözüküyordu her ne kadar bunu çok samimiyetsiz bulsak da çalınan klasik rock tarzı müzikleri çok beğendiğimiz için samimiyetsizliği görmezden geldik. Mekan petrol istasyonunun marketi ile bütünleşik bir hava sergiliyor. Ayrıca mekanda pasta, kruvasan ve kahve satışı da yapılan bir cafe standı da mevcuttu. Bunun yanı sıra sigara içilebilen bir alan da bulunuyor, burası iç mekandan bağımsız ve camekan ile ayrılmış durumda.

Unutmadan, servis hızlıydı diyebiliriz yani hamburgerin hazırlanması kısa sürdü, saatlerce beklememiz gerekmedi. Fiyatlara da yeni zam gelmiş; hamburger menüleri 15-22 TL arasında değişiyor. Genel anlamıyla ortalama bir mekandı. Puanlama ise şöyle:

Lezzet: 4/5

Fiyat-Kalite: 3/5

Ambiyans: 4/5

 

İrem Gürsoy

Muammer Kozan

Cem Gürel

Arif Can Güngör

Comments

  1. Yigit U.

    Etleri o kadar baharatsızdı ki, ben de hayal kırıklığına uğradım. Patatesler de bekletiliyor açıkçası, soğuk oluyor o yüzden.

Leave a Comment